Genital sigil tedavisi

Siğil tedavi yöntemleri ile sadece siğilleri yok etmek mümkündür, hpv virüsü bu şeklide tedavi edilemez, Siğİllerin tedavisi ile bulaştırıcılık ve yayılma azalmaktadır.
Genital siğil tedavi yöntemleri sırası ile en çok tercih edilenden en az kullanılana göre sıralanmıştır;

Siğil yakma tedavisi, siğil koter ile yakma,koterizasyon - leep cihazı ile yakma
Genital siğil yakma tedavisi en çok kullanılan yöntemdir.Diğer yöntemlere göre hemen sonuç alınır maliyeti düşüktür, genellikle lokal anestezi uygulanır.Siğil tedavisi sonrası ağrı olmaz, yanık bakımı kremleri siğil yakma tedavisi sonrası 7-10 gün uygulanır. Genellikle fazla iz bırakmaz

Siğil dondurma tedavisi kriyoterapi yöntemi
Genital siğil dondurma tedavisi kriyoterapi yöntemi Azot veya karbondioksit kullanılarak çalışan bir cihaz ile yapılır, lokal anestezi uygulanmaz, başarı oranı yakma işlemine göre daha düşüktür.K oter kadar kısa sürede siğiller düşmez, büyük siğillerde genellikle tek seansta etkili olmaz ve yakma işlemine göre maliyeti daha yüksektir.

Siğillerin ameliyat ile alınması, cerrahi işlem
Genital siğil ameliyat tedavisi cerrahi işlem en az uygulanan yöntemdir, ağrılıdır, iz bırakır ve iyileşme süresi uzundur. Çok büyük siğilerde uygulanır, genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır, maliyeti yüksektir.


Siğil krem tedavisi
Genital siğil krem tedavisi ile siğillerden kısa sürede kurtulamazsınız, uzun soluklu bir tedavidir, krem uygulasına veya lokal solusyon uygulamasına bağlı ciltte tahrişler olabilmektedir. En çok bilinenleri Aldara krem tedavisi, Podofilox tedavisi, Trikloro Asetik asit Tedavisi ( TCA siğil tedavisi) şeklindedir.


Siğil bitkisel tedavi yöntemleri
Genital siğil bitkisel tedavi dğişik doğal maddeler içeren solusyonlar ile yapılmaktadır. HPV bitkisel tedavi ileçlerı için yeterince tıbbi çalışma yoktur ve daha çok tıbbi bilgiye ihtiyaç vardır


Genital Siğil Tedavisi Randevu

Randevu

Genital sigil