Genital sigil tedavisi

Genital Siğil Tedavi Yöntemleri

Siğil tedavisi nasıl yapılır, tedavi yöntemleri nelerdir, siğil yakma tedavisi nedir koterizasyon nasıl yapılı, siğil dondurma tedavisi kriyoterapi ağrısız ve daha kolay bir metod mudur, siğil ilaçları nelerdir, siğil ileçları krem likid şeklinde mi bulunur, siğil bitkisel ilaç tedavisi ne kadar sonuç verir, siğil kalıcı tedavi mümkün müdür, genital siğillerin  tekrarlamaması için ne yapmak gerekir, makatta siğil varlığında ameliyat mutlaka  gerekli midir ,hpv tedavisi bitkisel ilaçlar ile mümkün müdür, gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır.


Siğil hpv kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir çeşit hastalıktır. Genital siğiller var iken hem diğer tarafa bulaştırıcılık çok fazladır, hem de siğiller  çok hızlı bir şekilde günler içinde çoğalırlar. Siğil tedavisi ile amaçlanan hem partnere bulaştırmayı  engellemek hem de hastada genital bölgede sayıca kondilomların  çoğalmasını engellemektir, bu sebeple genital siğil tedavisii hızlı bir şekilde en iyi yöntemlerle uzman ellerde yapılmalıdır.

Siğiller sıklıkla tedavi şekline bağlı olmak üzere birden fazla tekrarlayabilirler ve her defasında kondilomlara hpv  tedavisi uygulanması gerekir. Siğil tedavisi nde en çok uygulanan yöntem siğillerin yakılması ya da dondurulmasıdır. Burada amaçlana şey hpv ye bağlı lezyonların tahrip edilmesidir. Siğil  dondurma işleminde ki bu işlem kriyoterapi olarak da isimlendirilmektedir ,karbondioksit veya nitrojen içeren bir özel kryioterapi cihazı ile sıvı nitrojen ya da karbondioksit kullanılarak genital siğil dondurma işlemi yapılır.

Siğil yakma işleminde ise elektrokoter , leep aleti  veya lazer tedavisi uygulanır. Kriyoterapiye göre sonuçlar daha iyi olmakla beraber tedavi şekline genital siğil tedavisi yapan uzman doktor karar vermektedir.Bazen çok büyük siğil lezyonları ameliyat yani cerrahi olarak çıkarılmayı gerektirebilir. Siğil dondurma işlemi  hariç diğer müdahaleler için lokal ya da tercihan hastanın ve doktorun kararına göre genel anestezi uygulanır.

Siğil  ilaçları değişik formülasyondadır lar.  Genital siğil krem tedavisi dışında solusyonlar ile de tedavi edilmeye çalışılmaktadır ancak bu lokal tedavi seçenekleri  uzun süreli ve zahmetli bir tedavidir. Aldara ve Podofilin, Podofilox en çok bilinen ilaçla siğil tedavi seçenekleridir.Çoğu ilaç hasta tarafından değil doktor tarafından uygulanmakta ve direk lezyonun üstüne tatbik edilmelidir çünkü normal dokuya temas ettiğinde ilaç ciltte neden olabilmektedir.

HPV  tedavisi şeklini belirleyen etmenler, doktorun tercihi siğillerin yeri, büyüklüğü ve tekrarlama oranıdır.
Genital Siğil Tedavisi Randevu

Randevu

Genital sigil